חמש דרכים להפוך את חדר המורים למרחב מעורר השראה

טופ קומרס אדריכלות פדגוגית חדר מורים

 

 

 

 

 

 

 

 

מאת:לירון צימרמן, מדריכת תכנון מרחבים פיזיים ללמידה.

תאריך:13/05/2020

"כשהייתי מחנך, חדר המורים היה מקום סטרילי, לא מזמין, ששכנה בו מכונת צילום, ואם היה לך מזל, מיקרוגל ומקרר. תמיד חשבתי שמדובר בשימוש גרוע במרחב. אני מאמין כי מרחבי המורים צריכים להיות מרחבים מעוררי מוטיבציה והשראה, בהם מורים יכולים להרגיש נתמכים ומוערכים".

 כיצד ניתן להפוך את מרחב המורים שלך למרחב מעורר השראה?

ציטוטים מעוררי השראה ומוטיבציה. צרו מקום במרחב המורים בו אנשי הצוות יכולים לפרסם ציטוטים מעוררי השראה ומצחיקים. אתה יכול להפוך כל אחד למיוחד על ידי הצבתו במסגרת יפה (לא יקרה לרכישה). ציטוטים אלה יקבלו חיים ארוכים, שיסייעו להגביר את המורל של אינספור מחנכים.

חוגגים ימי הולדת של הצוות. צור לוח מודעות שחוגג את ימי ההולדת של הקולגות שלך. לכל חודש יש קטע משלו על הלוח, ועליך לפרסם תמונות של כל מורה תחת חודש ההולדת שלהם. בכל בית ספר יש מורים שהם אופים, ולכן כולם צריכים להתחלף לאפות עוגת יום הולדת או להביא אחת מהמאפייה.

צוות המהללים. צרו לוח מודעות, בו מורים יכולים לפרסם הודעות המהללות, תומכות או מברכות את עמיתיהם. אם מורה עושה עבודה מצוינת, פרסם הודעה ויידע אותם. אם מורה נאבק להשתפר, פרסם פתק המעודד אותם להמשיך בעבודה הטובה. אם אתה חושב שהמנהל שלך הוא מנהיג מדהים וסופר -מן או אשת-על, יידעו זאת. אני מאמין שצריך לתת לאנשים את הכבוד שלהם בזמן אמת, לא בעוד 10 שנים או אפילו גרוע יותר כשהם מתים.

שיתוף מורים. צרו מרחב פשוט בו מורים יכולים לשתף את חבריהם עם הטיפים, האסטרטגיות והשיטות הטובות ביותר שלהם. זה יעזור במיוחד למורים חדשים או מתחילים המנסים למצוא את דרכם בתחום. זה ישפר באופן דרמטי את ההוראה שלהם, ובסופו של דבר התלמידים מנצחים.

מורה החודש. צור לוח מודעות שמדגיש את "מורה החודש". צור מסמך הכולל תמונה, מידע על הסיבה שבחרו, וכן מילים וביטויים לתאר אותם. אתה יכול אפילו לכלול המלצות מתלמיד אחד ועמית אחד. בסוף החודש, לניילן את המסמך ולהגיש אותו למורה.

לקביעת פגישת יעוץ – לחץ כאן 

 

שתפו עכשיו