גני ילדים ובתי ספר טופקומרס כסאות
אדריכלות פדגוגית
topcommerce

משחקי הכס: חושבים שתצליחו לשבור את הכיסא הזה?

בואו נהיה שטחיים ונתחיל מהקנקן: כיסאות של גני ילדים הם מכוערים. פשוט ככה. שעטנז נדוש וסר טעם של פלסטיק אפור ובנאלי וצינורות מתכת קלופי-צבע. פסגת האסתטיקה העיצובית זה בדיוק בכיוון ההפוך.

אלא שמעבר לקנקן, יש גם את ״מה שיש בו״. אברי גלעד אמר פעם בתכנית רדיו, שנראה שלמטריות יש נקודת תורפה: רוח וגשם. באופן דומה, נראה שלכיסאות לילדים המצויים במוסדות החינוך יש נקודת תורפה משלהם: ילדים.

שתפו עכשיו
Read More »
עבודה מהבית כאב גב
כללי
topcommerce

מתי בפעם האחרונה תפרו לכם שולחן?

עבודה מהבית – צירוף מילים שסביר להניח שבשלושת החודשים האחרונים אמרתם אותו יותר פעמים מאשר בכל ימי חייכם גם יחד… מגפת הקורונה, שהשפיעה על היומיום שלנו בצורה שלא חלמנו שנחווה, נגסה במיוחד בסדרי ובהרגלי העבודה, שעד כה לקחנו אותם כמובנים מאליהם.

שתפו עכשיו
Read More »
טופ קומרס אדריכלות פדגוגית חדר מורים
אדריכלות פדגוגית
topcommerce

חמש דרכים להפוך את חדר המורים למרחב מעורר השראה

"כשהייתי מחנך, חדר המורים היה מקום סטרילי, לא מזמין, ששכנה בו מכונת צילום, ואם היה לך מזל, מיקרוגל ומקרר. תמיד חשבתי שמדובר בשימוש גרוע במרחב. אני מאמין כי מרחבי המורים צריכים להיות מרחבים מעוררי מוטיבציה והשראה, בהם מורים יכולים להרגיש נתמכים ומוערכים".

כיצד ניתן להפוך את מרחב המורים שלך למרחב מעורר השראה?

שתפו עכשיו
Read More »
טופ קומרס אדריכלות פדגוגית חדר מורים 2
אדריכלות פדגוגית
topcommerce

האם כולנו מתעלמים מחדר המורים?​

קראתי לאחרונה מאמר מעניין בנושא "שלושת העשה ואל תעשה בהובלת מנהיגות המורה" ולמרות שיש כמה נקודות נהדרות ליצירה הזו, אחת דבקה בי כמוצא:

אל תשהה יותר מדי בחדר המורים (אם בכלל)

בואו נהיה כנים: חדר המורים הוא…

שתפו עכשיו
Read More »
אדריכלות פדגוגית
topcommerce

מהו המסר שמעביר מרחב המורים?

מרחבי מורים רבים הינם מקומות די עצובים. הם מכילים מגוון של פריטים אקראיים שנתרמו או נאספו לאורך זמן. לעתים רחוקות הם משמשים לפעילות מקצועית כלשהי. מרחבים אלה מעבירים מסר חזק למורים בכמה מישורים, רובם שליליים.

יש לנו ציפיות גבוהות מהמורים כאנשי מקצוע, אך בדרך כלל אנו לא מספקים מקומות למורים לשתף פעולה זה עם זה בצורה קיצונית וחיובית. כתוצאה מכך, לעתים קרובות מחנכים מקצועיים מבלים זמן רב בכיתות שלהם בעצמם, או משתפים פעולה עם אחרים במרחבים שנמצאים בדרך של התקשרות דינמית.

שתפו עכשיו
Read More »
שתפו עכשיו