מחקר מקיף שנערך לאורך שנה שלמה גילה ראיות מוצקות למגוון היתרונות של שולחנות עמידה

מחקר חדש בבית הספר המוביל – School of Medicine at Mount Sinai בניו יורק , בשם " תעברו לעבודה בעמידה" חשף ששולחנות עבודה מתכווננים לגובה משפרים את היצרניות, הריכוז, והבריאות הכללית של העובדים.

עמדת עמידה ישיבה ארגונומית מתכווננת SX32 תוצרת CASIII טופ קומרס

לכל מי שפקפק בהשפעה החיובית של עמדות עבודה בעמידה, מחקר מקיף שנערך לאחרונה עשוי לגרום לכם לשנות את עמדתכם. הוא מצא ששולחן עמידה לא רק מסייע לאמץ שגרת עבודה יעילה ובריאה יותר, אלא גם מדרבן את העובדים לאמץ אורח חיים פעיל יותר גם מחוץ למשרד.

המחקר המקיף והמפורט ביותר מסוגו ניסה לגבות באופן מדעי את היתרונות של השימוש בשולחנות עמידה. הניסוי השאפתני שהשם הרשמי שלו הוא: " תעברו לעבודה בעמידה: בדיקת היתרונות הבריאותיים של עמדות עבודה מתכווננות לגובה" השווה עובדים שעברו להשתמש בשולחנות עמידה לאלה שהמשיכו לדבוק בעמדות העבודה המסורתיות המיועדות לישיבה בלבד. במשך תקופה של 12 חודשים, הניסוי חשף ממצאים מדהימים: שימוש בשולחנות עבודה המתאימים לתנוחת עבודה בעמידה ובישיבה השפיעה לטובה על המשתמשים בהם במגוון דרכים שונות.

" מה שמבדיל את המחקר הזה מכל שאר המחקרים בנושא – זה קודם כל התקופה הארוכה שבה הוא התבצע- שנה שלמה, ומעבר לכך, גם ההיקף הרחב של הנתונים שנאספו בשיטות המקצועיות והמתקדמות ביותר," אומרת אליזבת גרלנד, פרופסור בכיר בבית ספר לרפואה  של  בית החולים האוניברסיטאי מאונט סיני בניו יורק, שעומדת מאחורי המחקר החדשני.  " מרבית המחקרים מסתיימים לאחר כמה חודשים בלבד לכול היותר. המחקר שלנו אסף ממצאים במשך שנה שלמה. זה אפשר לנו לבחון מידע רחב ומקיף יותר בנוגע להשפעה הבריאותית האובייקטיבית והסובייקטיבית של עמדות עבודה בעמידה. לא התבססנו רק על חוות דעת מעורפלות, אלא ממש ניסינו לכמת ולמדוד את השינויים  בבריאות וברווחת העובדים, במשך הזמן שהם מעבירים בישיבה מדי יום, ובמצב הבריאותי הכולל שלהם."

גרלנד שיתפה פעולה עם צוות חוקרים רחב במיוחד מכמה תחומים ורקעים שונים. המחקר השאפתני מומן על ידי איגוד מעצבי הפנים האמריקאי (ASID), ותוצאותיו התפרסמו במלואן בכתב העת לבריאות ורווחה במקום העבודה (IJWHM).

לחץ על אחת התמונות למטה ולמד עוד על עמדות העמידה הזמינות:

ממצאים מרכזיים

הפחתת זמן הישיבה 
אנשים שזכו לעבוד על שולחנות עבודה מתכווננים דיווחו על ירידה של 17% בזמן שהם מעבירים בישיבה כבר לאחר שלושה חודשים מתחילת המחקר, נתון זה נשמר גם בסופו לאחר שנה.

הרגשה טובה יותר
47% מהאנשים שעברו לשולחנות עמידה דיווחו על ירידה משמעותית בחוסר נוחות בכתפיים, בצוואר, ובגב העליון.

נוחות שימוש
 88%
מהאנשים שעברו לעמדות עבודה בעמידה דיווחו שהם היו נוחים ופשוטים במיוחד לשימוש לאחר 12 חודשים.

הגברת היצרניות

 65% מהאנשים שעברו לשולחנות עמידה דיווחו על יכולת ריכוז גבוהה יותר. היה להם הרבה יותר קל להתמקד בעבודה והם סיפרו שהם מרגישים הרבה יותר עירניים, נמרצים, ורעננים.

השפעה חיובית גם מחוץ למקום העבודה
65%
מהאנשים שעברו לשולחנות עמידה דיווחו על השפעה חיובית גם מחוץ למשרד

התקשרו עכשיו
או
מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עוד היום 

 

" כמי שעומדת מאחורי תו התקן Fitwel, אני תמיד מעודדת כמה שיותר מחקרים שירחיבו את הידע שלנו בנוגע לעיצוב סביבת עבודה בריאה," אומרת אבי וואטס, חוקרת בכירה במרכז לעיצוב פעיל. " המחקר הנוכחי הופך לעוד חולייה חשובה בשרשרת ארוכה של מחקרים הבוחנים את הקשר בין עיצוב חלל העבודה לבריאות ורווחת העובדים," מוסיפה וואטס.

" ההצלחה והתפקוד של כל ארגון תלוי בראש ובראשונה ברווחה ובבריאות של הנכס היקר ביותר שלו- העובדים," אומר לין סאליבן, יועץ בכיר בחברה          .

  " המחקר הזה מוכיח שעמדות עבודה מתכווננות הם מרכיב הכרחי במקום עבודה שדואג לשיפור התפקוד הפיסי, המנטלי והקוגניטיבי של העובדים שלו." אם אתם רוצים להגביר את ההספק ואיכות העבודה של המועסקים, תגרמו להם ליהנות מהעבודה ולבצע אותה ביעילות. תעניקו להם את האפשרות לשלוט בסביבת העבודה שלהם, לנוע בחופשיות במהלך יום העבודה ולתפקד בצורה טובה, בריאה ויעילה יותר. זה צריך להיות בראש סדר העדיפויות של כל מעסיק, כי בסופו של דבר הרווח יהיה כולו שלו", מדגיש לין סאליבן.

המחקר הזה מתווסף למסקנות של מחקרים דומים אחרים בקנה מידה מצומצם יותר שחוברו למקור ידע אחיד שמפרט את הנדבכים המשמעותיים ביותר ברווחת העובדים . ההבנה שהעיצוב של סביבת העבודה הפיסית משפיע על התפקוד של העובדים ומעצב את הרגלי ודפוסי העבודה שלהם.

אחד מהמימדים החשובים ביותר בעיצוב פנים של משרדים הוא טיפוח ועידוד סביבת עבודה חיונית, מעוררת ופעילה. בנייה נכונה של חלל העבודה יכולה להגביר את המוטיבציה , היצרנות, והתפוקה של העובדים בזמן קצר. הגיע הזמן לשים קץ למשרד הצפוף, החנוק והמסוגר שמלא במחיצות ומעודד עבודה יושבנית שמזיקה לבריאות העובדים. סביבה כזאת גם גורמת לניכור, דיכאון, וחוסר רצון לתקשר ולהפגין יוזמה ויצירתיות. ההיבטים החשובים ביותר בעיצוב חלל העבודה:

 

  • איזורים מעוצבים שיעניקו לעובדים את האפשרות לשלוט ברמת הגירויים החושיים בסביבת העבודה.
  • התקנת ריהוט הניתן לכוונון נוח ופשוט ולהתאמה אישית מלאה. לדוגמה, שולחנות עמידה מתכווננים, שיתאימו לכל מידות הגוף, הדרישות, וההעדפות של העובדים ויאפשרו להם לנוע כמה שיותר במהלך העבודה, לשמור על תנוחה בריאה ונוחה,  ולהחליף בחופשיות כמה מצבי עבודה שונים במהלך יום העבודה שלהם.
  • שילוב בתי קפה שמציעים אוכל טרי ובריא בעל ערך תזונתי גבוה. קרבה לטבע באמצעות חלונות רחבים ומוארים שנותנים לאור היום לחדור, מספקים נופים מסביבת המשרד, אוורור מתאים, גינות פנימיות שיאפשרו לבלות בחיק הטבע, וכו’.

חשוב לתמוך באורח חיים בריא ופעיל ככל האפשר. הקמת תשתיות ומעברים נוחים שיאפשרו לעובדים לנוע בחופשיות ולטייל סביב המשרד ובתוכו. גרמי מדרגות רחבים במקומות מרכזיים, שבילי הליכה מסביב למקום העבודה, מסלולי אופניים וכו’.

התמקדות בסביבת עבודה בריאה ויעילה שתשפר את רווחת העובדים היא חלק מרכזי בעיצוב ותכנון  חללי עבודה שיאפשרו לעובדים לנוע, לחשוב, ולהרגיש  טוב יותר. מחקרים כמו "תעברו לעבודה בעמידה " מוכיחים באופן חד משמעי ששולחנות עמידה מתכווננים הם חלק מרכזי במקום העבודה של העתיד שיציע עיצוב חדשני שישפר את הבריאות הגופנית והנפשית של העובדים.

" בתור חברת עיצוב שמסתמכת על המחקרים והפיתוחים העדכניים ביותר בתחום הארגונומיה, הנדסת האנוש, וניצול מיטבי של חלל העבודה, אנו מחויבים לגמרי לבריאות ולרווחת הלקוחות ולשמירה על קיימות וידידותיות לסביבה. לכן, מחקר "תעברו לעבודה בעמידה " היה פרויקט חשוב במיוחד עבורנו", אומר ג’ון היימקר, מנהל פיתוח ומחקר בתאגיד הריהוט המשרדי מוביל. " התוצאות שלו יתקפו באופן מדעי את הגישות והתפיסות העיצוביות שאנו מספקים ללקוחות. בעזרתן נוכל לספק ראיות מוצקות וחד משמעיות ללקוחות הבררנים והספקנים ביותר שמעדיפים להסתמך על  עובדות ומידע מוסמך בבחירת פתרונות העיצוב לחלל העבודה שלהם."

 

מקורות

Stand Up to Work: assessing the health impact of adjustable workstations

Elizabeth Garland, Department of Environmental Medicine and Public Health, Icahn School of Medicine at Mount Sinai, New York, New York, USA

 

עבודה מהבית כאב גב

מתי בפעם האחרונה תפרו לכם שולחן?

עבודה מהבית – צירוף מילים שסביר להניח שבשלושת החודשים האחרונים אמרתם אותו יותר פעמים מאשר בכל ימי חייכם גם יחד… מגפת הקורונה, שהשפיעה על היומיום שלנו בצורה שלא חלמנו שנחווה, נגסה במיוחד בסדרי ובהרגלי העבודה, שעד כה לקחנו אותם כמובנים מאליהם.

שתפו עכשיו
קרא עוד »
טופ קומרס אדריכלות פדגוגית חדר מורים

חמש דרכים להפוך את חדר המורים למרחב מעורר השראה

"כשהייתי מחנך, חדר המורים היה מקום סטרילי, לא מזמין, ששכנה בו מכונת צילום, ואם היה לך מזל, מיקרוגל ומקרר. תמיד חשבתי שמדובר בשימוש גרוע במרחב. אני מאמין כי מרחבי המורים צריכים להיות מרחבים מעוררי מוטיבציה והשראה, בהם מורים יכולים להרגיש נתמכים ומוערכים".

כיצד ניתן להפוך את מרחב המורים שלך למרחב מעורר השראה?

שתפו עכשיו
קרא עוד »
טופ קומרס אדריכלות פדגוגית חדר מורים 2

האם כולנו מתעלמים מחדר המורים?​

קראתי לאחרונה מאמר מעניין בנושא "שלושת העשה ואל תעשה בהובלת מנהיגות המורה" ולמרות שיש כמה נקודות נהדרות ליצירה הזו, אחת דבקה בי כמוצא:

אל תשהה יותר מדי בחדר המורים (אם בכלל)

בואו נהיה כנים: חדר המורים הוא…

שתפו עכשיו
קרא עוד »

מהו המסר שמעביר מרחב המורים?

מרחבי מורים רבים הינם מקומות די עצובים. הם מכילים מגוון של פריטים אקראיים שנתרמו או נאספו לאורך זמן. לעתים רחוקות הם משמשים לפעילות מקצועית כלשהי. מרחבים אלה מעבירים מסר חזק למורים בכמה מישורים, רובם שליליים.

יש לנו ציפיות גבוהות מהמורים כאנשי מקצוע, אך בדרך כלל אנו לא מספקים מקומות למורים לשתף פעולה זה עם זה בצורה קיצונית וחיובית. כתוצאה מכך, לעתים קרובות מחנכים מקצועיים מבלים זמן רב בכיתות שלהם בעצמם, או משתפים פעולה עם אחרים במרחבים שנמצאים בדרך של התקשרות דינמית.

שתפו עכשיו
קרא עוד »
עבודה בישיבה או עמידה?

עבודה בעמידה או ישיבה

ניהול יעיל של פגישות עבודה חיוני לסביבת העבודה המודרנית. מחקר, שנעשה בבית הספר לניהול של אוניברסיטת הרווארד, מראה כי פגישות עבודה התרבו והתארכו בשנים האחרונות עד כדי כך שמנהלים נמצאים בהן 23 שעות בשבוע, בממוצע. לאחרונה, נפוצות ישיבות צוות ופגישות עסקיות בעמידה…

שתפו עכשיו
קרא עוד »
HandShoe Mouse M2UB-LC עכבר ארגונומי ימין אל חוטי טופ קומרס

מחקרים מראים למה כדאי להשתמש בעכבר ארגונומי למחשב

תסמונת התעלה הקרפלית בשורש כף היד (Carpal Tunnel Syndrome – CTS) ופציעות מאמץ חוזרני (Repetitive Strain Injury – RSI ) הפכו לבעיות נפוצות שמטרידות עובדי משרד רבים שמבלים זמן ממושך מול המחשב. הזינוק החד בשכיחות של מחלות אלה העמיד אותן במוקד המחקר הרפואי של כמה מהאוניברסיטאות המובילות באירופה…

שתפו עכשיו
קרא עוד »
שתפו עכשיו
סגירת תפריט
×

עגלת קניות